apex-legends

Apex Legends Sonunda Steam'de + Crossplay desteği ile

Respawn Entertainment, 18 Haziran gecesi canlı bir yayın ile oyunun Steam ve Nintendo Switch'e geleceğini duyurdu. Respawn'ın bu hamlesi, oyunu oynayan oyuncuların sayısının artmasını sağlayacak ve oyuncu havuzunu geliştirecek.

Apex Legends, ilk çıktığı günden beri sadece Origin, Xbox ve PS4 üzerinden oynanabilir durumdaydı. PC üzerinden sadece Origin ile giriş yapılabilen Apex, artık Steam üzerinden de girilebilecek. 


Tek haber bu değil. Apex başka bir oyun platformu olan Nintendo Switch isimli mobil cihazlara geliyor. Respawn'ın oyunu bu şekilde farklı platformlara yayması oyuncu sayısını ciddi miktarda arttırabilir.


Bir diğer kritik yenilik ise Crossplay. Crossplay nedir ? Bir oyunun farklı platformlar arası beraber oynanabilmesi Crossplay olarak adlandırılır. Oyuncuların uzun zamandır istediği Crossplay desteği nihayet geliyor.

Crossplay ile tüm oyuncular tek bir yerde toplanmış olacak. Bu yeniliğin PC / Konsol oyuncularında nasıl bir etki yapacağı belirsiz fakat oyunda bulunan SBMM  (Yetenek tabanlı eşleştirici) sorunlarına çözüm olacağı düşünülüyor. Bildiğiniz gibi oyunda Predator ve Master oyuncuların sayısı %0.02. Eşleştirecek oyuncu bulamayan oyun mecburen  bu oyuncuları düşük level ranklara sahip oyuncuların arasına atıyor. Crossplay bu sorunu çözebilir.Apex Steam sayfası: Apex Legends - Steam


Yorum Bırak

Yorumlar (2)

  1. ddcobra
    ddcobra - 97 gün önce

    sonunda

  2. RulingFPS
    RulingFPS - 95 gün önce

    Steam sürümü çıksın artık.