apex-legends

Sezon 6 hakkında bilinen herşey

Merhaba Oyuncu Çorabı takipçileri, bildiğiniz üzere 6. sezona çok az bir süre kaldı. Respawn'ın sezon 6 için launch fragmanını paylaşmasıyla çok fazla olmasa da birşeyler gördük, duyduk. Hadi bunlara hep beraber bir göz atalım.


Yeni Legend! Rampart

Hindistan'ın renkli sokaklarından çıkmış bu yeni legendimiz bir silah uzmanı. Apex oyunlarına neden katıldığını henüz bilmiyoruz. Fakat yetenekleri, onu bir savaş ustası yapıyor.


Yetenekleri

Taktiksel: Amped Cover: Gelen mermileri engelleyen ve giden mermilerin hasarını artıran bir kalkan duvar oluşturur.

Pasif: (Pasif yeteneklerden birisi seçilecek ve oyun içi kullanılabilir olacak, kalan 2 pasif hurdaya çıkacak)

Nişancı: Hafif makineli tüfek (LMG) mag kapasitesini ve yeniden yükleme hızını arttırır. (Spitfire, Devotion, L-Star)

Fixer: Yakın dövüşe geçmek, dost yapılarını onarmanızı sağlar.

Cover Fire: Siperden ateş etmek, silahınızın hasarını aşırı arttırır.

Ultimate: Yerleştirilebilir MHG: Herkesin kullanabileceği monte edilmiş bir makineli tüfek yerleştirir. Yüksek cephane kapasitesi ve uzun yükleme süresi vardır. Heavy ammo gerektirir. 


Rampart'ın ultimate yeteneği olan silahın ismi Sheila, bu yeni Legend kendine ait herşeye R logosu koyuyor. Sezon 4 ve Sezon 5'te 100+ level reaktif tüm skinlerde bu logoyu gördük. Ayrıca oyuna yeni gelecek olan Graffiti Hop-up'ta da aynı logo bulunmakta.

Yeni Silah! Volt SMG


Titanfall'dan aşina olduğumuz bu enerji silahı, Apex oyunlarına dahil oldu. Titanfall evreninde ki en düşük geri tepmeye sahip silah olan Volt oldukça hızlı bir reload süresine, makul bir şarjör boyutuna ve mükemmel bir ateş etme doğruluğuna sahip.

Silah özellikleri: (Bu özellikler Titanfall evrenine ait olup Apex'te değişiklik gösterebilir. Ayrıca silah için Extended Energy Mag'in geri gelip gelmeyeceği bilinmemektedir)

Mermi tipi: Enerji

Mermi kapasitesi: 33

Atış başı hasar: 35


Harita Değişiklikleri ve Diğer teoriler

Bu trailer ile ne yazık ki harita ile ilgili pek bir şey öğrenemedik. Sezon 5'in quest bölümünde geçtiği gibi yeni bir haritaya (Olympus) geçilmesi bekleniyordu fakat Respawn henüz bir bilgi doğrulamadı. Bunun yanında bu trailer ile birlikte dev bir roket gördük.


Normal şartlarda bunun sadece haritaya gelen yeni bir bölge olduğu söylenebilirdi fakat aşağıdaki detaylar durumu değiştiriyor.

 • Fragman bir hafta erken geldi. En bariz nokta, yeni sezonun lansman fragmanı, her iki seferde de sezon başlamadan önce Perşembe veya Cuma çıktı, bu sefer bir hafta erkenciyiz.
 • World Edge'de harita değişiklikleri görüyoruz, ancak bunlar EA Sezon 6 sayfasında hiçbir şekilde belirtilmemiş. Bu değişiklikler önceki sezonlarda neredeyse her zaman sitenin en önünde ve merkezindeydi, oyunu  etkileyen en önemli şeylerden biri harita değişiklikleriydi fakat bu sefer hiç bahsedilmedi bile. Bu roketin hiç oyuna gelmemesi ve WE'ye eklenen motorların bir tür şaşırtma olma ihtimali var.
 • Veri madencilerine göre Olympus, World Edge'in 2. Sezonda World's Edge'nin dosyalarının olduğu gibi oyun dosyalarında bulunuyor. 
 • Fragman geriden oynatılıyor ve fragman başında roket kalkışa hazır duruyor.
 • Şarkı seçimleri lansman fragmanlarında bilinçli, tekrarlanan "Daha fazlasını istiyorum" ifadesi bir şeye işaret ediyor
 • Rokette "814" görülüyor, muhtemelen bir tarih olarak 8 / 14'ü (14 Ağustos) ima ediyor, muhtemelen trailerin 2. kısmı. Eğer yine bir Legend story videosu alsaydık 14 ağustos bunun paylaşılacağı gün olmak için çok uygun.
 • Yeni sezondan hemen önce bir haftalık LTM var, bu da dosyalara bir şeyler eklemek için ekstra zaman olduğu anlamına geliyor.

Asıl detay ise:

 • Fragman, World's Edge'de savaşan efsaneleri gösteriyor, sezon neden orada gerçekleşmiyor?
 • Efsaneler neden farklı bir gezegene gitmek için böyle bir roket kullansın?
 • Aslında orada olmayan şeyleri görüyoruz, müzik ve rakamlar hiçbir şeye işaret etmiyor.

Reddit kullanıcılarına göre, yeni sezon gelmeden o roketi oyunda göreceğiz. Sezon bitmeden hemen önce World's Edge yıkılma noktasına gelecek ve canlı bir şekilde oyun içinde rokete bineceğiz. Bunun ihtimali her ne kadar düşük olsa da oyuna gelmesi mükemmel olurdu.


Şimdilik tüm bilinenler bunlar. Daha fazlası için sitemizi takip etmeyi unutmayın. Arena da görüşürüz Legend'lar

Yorum Bırak

Yorumlar (2)

 1. Huzzah
  Huzzah - 81 gün önce

  dsadas

 2. zellwadezz
  zellwadezz - 77 gün önce

  s6 baya iyi olacak gibi ya