valorant

DETAYLI İNCELEME: VALORANT'TA DÜŞMANLARI DUVARDAN ÖLDÜRME

Valorant'ta sert duvarların arkasında saklanmak bazen kurtarıcı olabilir. ''Wallbang'' yapmanız için gerekli incelemeleri ''Quarkwy'' adlı Youtuber incelemiş. Bunun yanında oyundaki bir bug, sert duvarların arkasından nasıl öldürülebileceğinizi gözler önüne seriyor.

Riot'un taktiksel FPS oyunu olan Valorant'ta her ne kadar hepimiz az çok bilsek de yüzeylerden düşmanı avlamanın incelikleri var. Çoğu zaman bu incelikler kazanmamıza yardımcı olsa da bu detayları daha iyi bilmek, öğrenmek bizi daha da başarılı yapabilir. İster otomatik bir silahla, isterseniz de Operatör ile atışlarınızı duvardan vurmak boşuna yapılan bir eylemmiş gibi gelebilir ancak sandığınızdan oldukça yararlı bir harekettir.

Eğer köşede saklanan bir düşman çıkmaktan korkuyorsa ve avlamak istiyorsanız, o aşılmaz sanılan duvarların ardından nasıl mermi geçtiği aşağıdaki videoda açıklanmıştır.

Duvardan mermi geçmesinin iki temel unsuru vardır. Birincisi eğer kurşun deliği belirgin oluyorsa, ateş ettiğiniz yerden mermi geçiyor demektir. Eğer mermi deliği yoksa ve sadece etki bırakıyorsa bu yüzeyin aşılmaz olduğunu gösterir.

Örnek olarak kalın bir duvardan geçen mermiler ve sadece bir ateş edilen taraftan geçiyor. 

Bunun Valorant'ın bir özelliği olup olmadığı hakkında bir bilgi yok. Riot bunun hakkında oyunculara cevap vermiyor veya açıklama yapmıyor.


Yorum Bırak

Yorumlar (0)