valorant

OYUNCULAR ''ACI VERECEK KADAR DÜŞÜK'' XP ORANI İÇİN RIOT'A İSYAN ETTİ

FFA Ölüm maçı modu nihayet geldi. Birçok oyuncunun ısınma, refleks ve kontrol gücünü geliştirmeye olanak sağlayan bu modun ''acı verecek kadar'' düşük XP oranı oyuncuların sitem etmesine sebep oldu.

Valorant oyuncuları DM oyun modu sonucunda 100XP verilmesi sonucunda Riot bir bug olduğunu söyleyip düzeltse de oyuncular hâlâ memnun kalmamış durumdalar.

100XP ödülü hatası sonrasında Riot hemen el atarak bu hatayı düzeltti. Bu sefer 500XP aldığını gören oyuncular bu orandan da memnun kalmadılar. XP oranının alınan leş sayısı ile artmadığını gören oyuncular bu özelliğin eklenmesini istiyor. Hiç vurmayıp 30 kere ölen birisi bile aynı XP'yi alacak demek oluyor.


Öte yandan yazılım mühendisi olan ''tehleach'', sitem eden oyunculara bir açıklamada bulundu.

 • ''Oyun verilerimiz, bu modun bir Spike Rush oyununun yarısına denk geliyor. Karakter seçim ekranı ve daha kısa maç süresinin etkisiyle kısa süren bu maçların yarı yarıya XP vermesinin sebebi bu.'' 

Ayrıca Rioterlar, ''Eğer görev etkinleştirmesini bu modda açık tutsaydık oyuncular inanılmaz şekilde hızlılıkla kasabileceklerini ve diğer modları oynamak için bir sebep olmayacağını'' belirttiler.

Tüm bu açıklamaların ardından, tüm geri dönüşlere önem vereceklerini söyleyen Rioterlar, öldürmeye bağlı olarak XP artışının konusunun olabilirliği hakkında olumlu dönüşler sağladı.


Yorum Bırak

Yorumlar (10)

 1. Bekra
  Bekra - 83 gün önce

  Volkan ve Alonex gibi 1 e 21 gideyim 500 +XP alayım

 2. pampaki
  pampaki - 81 gün önce

  100xp ne ya cok sacma valla

 3. BeShy
  BeShy - 82 gün önce

  alonex gibi oyuncular 1/15 gibi skorlar alıp benle aynı xp mi alıcak derhal düzeltilmeli

 4. v4ok
  v4ok - 81 gün önce

  Oyun modu çok kanser ediyor dün 1. oldum, 2. ile resmen rekabete girdim en sonunda da onu öldürdüm diye oyun sonu ana avrat sövdü. İşte biz de ne yapalım bekra gibi 29-12 gidiyoruz.

 5. Fatih3417
  Fatih3417 - 81 gün önce

  Riota Katılıyorum çok xp verseydiler diğer oyun modların bir anlamı kalmazdı tabi 100 xp de cidden ölümcül seviyede ama 500 xp şuanlık gayet uygun antreman modu gibi aiminizi alıştırmak iyileştirmek için iyi bir oyun modu kalıcımı diye düşünüyorum şuanlık sadece :D

 6. Spietato
  Spietato - 81 gün önce

  Battle pass haftalık görevler bile 5.000 xp düşürüldü...

 7. Kalas1632
  Kalas1632 - 80 gün önce

  :D :D

 8. heldsow
  heldsow - 80 gün önce

  genede exp çok az

 9. CypherGamer
  CypherGamer - 78 gün önce

  kesinlikle geliştirilmesi lazım

 10. klonemre
  klonemre - 78 gün önce

  zevkli bir mod her şeye rağmen