valorant

RIOT, SAGE NERFÜNÜN İLERİDEKİ ETKİLERİNİ AÇIKLADI

1.07 güncellemesiyle gelen nerf Sage'e ağır bir darbe gibi geldi. Üç önemli yeteneğinin gücü azaltıldı ve iyileştirme etkileri de bununla birlikte etkilendi. Ancak bu önlemler Sage'i öldürmüş gibi görünüyor.

Ağır bir nerf gelmiş olsa da topluluk tarafından iyi karşılanan bu güç azaltması Reyna ve Phoenix'i artık iyileştiremeyecek. Bariyerler artık daha güçsüz. Artık yetenekleri maçı domine edemiyor.

Güçlü bir savunmacı olması gerekirken artık daha da çok eşitlendi. Böyle devam etmiş olsaydı, Valorant'ın gelecekteki ajan planlarını engellemiş oluyordu. 

Riot'tan gelen açıklama ise şöyle:
''Sage saldırgan tarafta en yüksek kazanma oranına sahipti. Nerf ile birlikte düşüş olsa da hâlâ ilk üçte yer alıyor. Uzun zamandır radarımızdaydı ve oyun sağlığı için endişe duyuyoruz.''

Bu açıklamalarla birlikte şunlar da anlatıldı, nerfle birlikte aslında Sage oynanma oranı daha da düşecek ve diğer ajanlara da yol açılmış olacak. Uzun zamandır radarlarında olan Sage, aslında diğer karakterlerin de gelişimini bariz bir şekilde engelliyordu ve sorunu kökten çözmek için büyük bir adım atıldı. 

Phoenix'in ve Reyna'nın iyileştirmeleri Sage'in iyileştirmesiyle kıyaslanabilir durumda ve böyle olmaması gerektiğinin de altı çizildi. Eğer 1.07 güncellemesinden sonra belirsizliğe düşerse Riot yine ona yönelik bir adım atacak. 

Yorum Bırak

Yorumlar (0)