valorant

VALORANT PING SİSTEMİ BÜYÜK ''TAKTİKSEL'' BÜTÜNLÜK İÇİN BAKIMA GİRİYOR

Reddit'te Valorant yetkilelerine sorulan ''etkisiz'' ping sistemine gelen yanıtlar oldukça olumluydu. Oyuncular iki örnek oyunun ping sisteminin ne kadar farklı ve taktiksel olduklarını belirtirken, yapımcılar bakım için ışık yaktı.

Valorant gibi rekabetçi birinci şahıs oyunlarında taktiklerin önemli olduğu kadar ''iletişim'' paha biçilemez derecede değerlidir. Değerli bir komut veya taktik iletişimi ciddi anlamda oyunun seyrini değiştirebilir ve oyunun zaferini size geçirebilir.

Sesli iletişim her an tercih edilemeyebilir, işte bu arada oyundaki ping sistemi devreye giriyor. Uzun bir komut yerine, ping sistemiyle verilecek bir komut da aynı işlevi görebilir. Bu da ping sisteminin taktiksel olması için bir şarttır.

Üstteki görseldeki menüye oyun içinde Z tuşuna basarak ulaşabilirsiniz. Valorant'taki ping sistemi ve bilgilendirme şu anlık olarak böyle.

RIOT PING SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRİYOR, ''TAKTİKSELLİK'' KATIYOR

Yardımcı ve etkili olması açısından bir oyuncu ping sistemini Apex ve Paladins gibi oyunları göstererek olumsuz bir şekilde eleştirdi. 

''Valorant'ın ping sistemi bence çok güçsüz kalıyor. Eğer Paladins ve Apex oynadıysanız göreceksiniz ki katbekat daha hızlı ve taktiksel anlamda bazen iletişim yerine tercih edilip bize pratiklik sağlıyor. Riot bence bu ping sistemlerini detaylıca incelemeli ve araştırmalı.''

Bu eleştiriye ise Riot görevlilerinden şu anlık çalışmada olduklarını belirterek şöyle cevap geldi:
''Şu anlık oyuna yeni ses dosyaları(Voice Over) yüklemek için uğraşıyoruz. Bu ses kayıtları haritaların çeşitli bölgelerini içeren ses kayıtları. Yani mid, a site, b site gibi bölge bilgilerini de içerecek.''

Bu sözlerine devam ederek ''daha taktiksel ses kayıtlarının'' da geleceğini ekledi. Genellikle verdiği cevapta taktikselliğin önemine önemli vurgulama yaptı.

Her şeyden sonra diğer bilgileri de verdi. Bu komutları numaralarla daha kolay bir kullanıma sunmak istediklerini belirtti. Ayrıca daha özelleştirebilir bir iletişim kutusu için de çalıştıklarını söyledi. Gelişmeler ilerideki aylarda daha belirgin detaylara kavuşacak.


ERKENDEN ÖĞRENEBİLECEĞİMİZ BİR HABER DAHA! RIOT SAGE'TE,
VIPER'DA VE BREACH'TE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERİ ONAYLADI. HEMEN TIKLA

Yorum Bırak

Yorumlar (3)

 1. MaskedWraith
  MaskedWraith - 78 gün önce

  Paladinsteki baya iyiydi güzel olmuş

 2. CypherGamer
  CypherGamer - 78 gün önce

  baya iyi

 3. klonemre
  klonemre - 78 gün önce

  hadi bakalım oyun içi taktiksel belirleyişe hız katacağı kesin.