warzone

ACTIVISION, HİLE YAPIMCILARINA RESMİ DAVA AÇTI

Call of Duty yapımcıları, aimbot ve wallhack üreten siteleri teker teker avlıyor ve onlara resmi dava açarak kökten siliyor.

Warzone gibi tüm çevrim içi oyunlarda en az bir kere hile kullanıp oyunu berbat eden birine denk gelmişsinizdir. İşte Warzone da bunun nasibini almış gibi görünüyor. Activision, hileye karşı yeni bir önlem alıyor.

Oyuncu kitlesi Activision'u büyük ölçüde olumsuz eleştirirken Activision'dan ilk kez etkili bir girişim geldi. O da dava açmak oldu!

Warzone'da bir dizi ban dalgası gerçekleşmiş olmasına rağmen hâlâ yasa dışı hile kullanımı ve oyuna büyük bir şekilde olumsuz etki eden üçüncü parti uygulamaların kullanımının önü kesilebilmiş değil. Birçok yayıncı oyunu yarıda bırakıp kapatırken, oyuncular da artık bu durumdan bezmiş durumda. Infinity Ward'un hilelelere karşı açıklamasından sonra Discord görüntüleri geldi.

,

Bu ekran görüntüsünde hile yapımcıları detaylı açıklamalarını yaptılar. Açıklama ise şu şekilde oldu:

''Activision Publishing Inc. web sitemize karşı bir dava açtı ve hizmetlerimizin kural ihlali olduğunu bize bildirdi. Bu durumda biz de tüm hizmetlerimizi durdurmayı kabul ettik.'' 

Bu site hâlâ Apex ve PUBG gibi oyunlarda hile paylaşımına devam etmekte.

Yorum Bırak

Yorumlar (0)