warzone

BUGÜNE KADAR YAYIMLANAN TANITIMLARIN ANLAMI

Activision, beşinci sezon gelmeden önce değişik yöntemlerle teaserları dağıtma girişiminde bulundu. Bugüne kadar üç teaser yayımlandı ve bunlar için özel yayıncılar seçildi. Seçilenler ise Nick ''NICKMERKS'' Kolcheff, Tyler ''Teep'' Polchow ve Jackfrags yer alıyor. Bu yazımda ayıncılara gönderilen videoları, mesajları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.


Az önce de söylediğim üzere Activision oldukça garip yöntem seçerek bu videoları dağıtma yöntemine girişti. Seçilen yayıncılara bir paket gönderiliyor ve içinden flaş bellek çıkıyor. Bu belleğin içinde de tanıtım videosu var. Oldukça ilgi çekici bir paylaşım yöntemi olduğunu söylemeliyim. Gönderiyi videoda görmek için BURAYA tıklayın.

VERDANSK'TA BİR TREN

Yukarıdaki video, 20 temmuzda NICKMERKS adlı yayıncıya gönderilmişti. Bu videoda üstte gayet belirli olan 10:46 saatini, sol tarafta bölgenin kod adını ve ortada da tarihi görebiliyoruz. Bunun hakkında yazdığım yazıda da beşinci sezonun geliş tarihine denk geliyordu. Peki başka dikkatimizi çeken ne gibi olgular var? Hemen onları listeleyelim.

  • Videonun trenden alındığı açık, yani tren çalışır durumda.
  • Ayrıca videonun sonuna doğru trenin kornası çalıyor, bu da trenin çalışmaya başladığını ve motorların aktif edileceğini belli ediyor.
  • Helikopterin gittiği yöne doğru gidecek bir tren olduğu açık. Verdansk'a doğru yardıma gelen bir tren olduğunu düşünebilir miyiz?

Videodaki bölgenin kod adı: 6DTC7(6D Train Cart #7)

İlgili yazıya aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

İLK SEZON 5 VİDEOSU GÖRÜLDÜ SHADOW COMPANY'DEN MESAJ VAR(TEASER #2)

Teep'e gelen mektupta MW2'den tanıdığımız Shadow Company'den bir mektup var. Shadow Company, birçok oyuncunun da yakından tanıdığı General Shepherd'in altında bulunan bir askeri takım. Bu mektupta özel görev hakkında bilgiler ve askeri birim hakkında birkaç bilgi yer alıyor. Ayrıca mektupta ''Bizi inişte bul.'' cümlesi de geçiyor. Aşağıya mektubu bırakıyorum.

Mektubun anlamını açacak olursam, Verdansk'taki durum hakkında bilgi sahibi olduklarını ve bunu yakından takip ettiklerini söylüyor. İletişime geçmek için Teep'i uygun gördüklerini belirterek görev hakkında bilgi verdiklerini belirtmiş. Ancak sondaki cümle olan ''Bizi inişte bul.'' cümlesi ne anlama geliyor bilemiyorum. 

Videodaki bölge kod adı: 5GCONCRSEA3(5G Concourse Level A section #3)

Ayrıca Teep'e gelen video hakkındaki yazdığım yazıyı da aşağıya bırakıyorum.

STADYUMDA PATLAMA VAR! (BEŞİNCİ SEZON) PATLAMADAN SONRAKİ KAYITLAR(JACKFRAGS)

Sonuncu teaserımız Jackfrags adlı ünlü bir Youtubera gönderildi. Bu videoda ise kırık bir CCTV görünüyor. Şiddetli bir olay olduğu kesin. Videonun dakikasına direkt ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Bu videolara göz atınca Teep ve Jackfrags'e gelen videoların Stadium içinden videolar olduğunu görebiliyoruz. Bu videonun bölge kod adı ise 5GTUNL2(5G Tunnel #2).

HARİTA ÜZERİNDE İNCELEME


Şimdi videolardaki bölge kod adlarını toplayalım ve bunu inceleyelim.


1. 6DTC7 = Train Station(Tahmin etmek zor olmadı.)

2. 5GCONCRSEA3 = Stadium(5 - G)

3. 5GTUNL2 = Stadium(5 - G)


Tüm bu bilgilerden sonra kişisel olarak yaptığım iki tahmini sizlere listelemek istiyorum.

1. Beşinci sezonda kesin olarak Stadium'un içinin açılacağı kesin. Çünkü uzun vadeli olarak kitleden böyle bir istek geliyor.
2. Trenin alakasının ''Loot odaklı'' olduğuna inanıyorum. Sürmeyeceğiz ve başka bir şey yapmayacağız. Oradaki helikopterin oyun içinde sürülen helikopterlerden olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü trendeki loot için takip ediyor olabilir.

Yorum Bırak

Yorumlar (1)

  1. HYPER
    HYPER - 81 gün önce

    yeni sezon için acayip hypelandım :D