warzone

INFINITY WARD, YENİ BAN DALGASINI ONAYLADI

Hepimiz bu oyunu seviyoruz, gerek yapısı gerek oynanış dinamiği olsun oldukça eğlenceli geçiyor. Bir sıkıntımız var ki o da hilecilerin yüksek oranda aktif olması. Oyun yapımcılarının sessiz kalması biz oyuncuları sinir ediyor. Infinity Ward hileciler hakkında tepkilere bir süre sessiz kaldıktan sonra bu sessizliğini bozdu. Hilecileri engellemek için bir dizi yeni maddeler geliyor, bu maddeler Infinity Ward tarafından onaylandı.

Warzone'un en büyük problemlerinden birisi aslında hilecilerdir. Her ne kadar oyunda buglar, optimizasyon ve sunucu sıkıntıları olsa da bunlar kabul edilebilir olgular. Hileci dediğimizde normal bir oyuncuyu oyundan soğutan etken oluyor. Hileciler; aimbot, wallhack ve hex editor kullanmayı tercih ediyorlar ve oyunu oynanmaz hâle getiriyor.

İşte yakın bir zamanda Infinity Ward tarafından atılan tweette, açıkça bilgilendirmeler yapılmış. 

PEKİ NE YAZIYOR?
1. Hilecilerin asla affedilmeyeceğini söylemişler. Ayrıca birçok ban dalgası da yolda.

2. Mod veya hacklemek için üçüncü parti uygulamalara da yasak getirilecek. Hex editörleri vs. bunların içerisinde yer alacak. Biliyoruz ki çeşitli silah camolarını bu yolla alanlar vardı.

3. Oyunun hafızasını etkileyecek her türlü uygulama yasak. Ban ile sonuçlanabilir.

4. Yasa dışı yollarla camo elde etmek için uygulanan yollardan uzak durmalısınız. Hack olarak algılayacaklarını ve ban ile sonuçlanacağını söylüyorlar.

Hepimiz için oyunu oynanmaz hâle getirmesi kitle için çok kötü bir sonuç doğuruyor. Ya oyundan sıkılıyoruz ya da oyunu kökten silebiliyoruz. Biraz geç olsa da güç olmasın diyerek, Infinity Ward'ın birçok ban dalgasını onaylaması bir yandan da sevindirici ve umut verici.

Yorum Bırak

Yorumlar (3)

 1. Col.JohnSheppard
  Col.JohnSheppard - 89 gün önce

  Bir değişiklik olacağını sanmıyorum, a hilesi gider b hilesi gelir. Oyun bedava olduğu sürece böyle pasif yöntemler ile hilenin önünü alamazlar. "Asla hile olmayacak" denilen ve driver seviyesinde hile koruma eklenen Valorant'ta bile şu an hile var.

 2. Ludwig
  Ludwig - 89 gün önce

  @Col. JohnSheppard; Katılıyorum :)

 3. HYPER
  HYPER - 81 gün önce

  haksız banlananlar ne olacak :/