warzone

SON GÜNCELLEMEDEN SONRA SİLAHLARA NE KADAR ETKİLİ DEĞİŞİKLİKLER GELDİ?

11 Ağustos güncellemesiyle bilindiği üzere birçok silah değişikliği geldi. Ancak güncelleme notlarında yüzeysel olarak bilgi verilmişti. Bu yazımızda da silahlara gelen değişiklikleri detaylı olarak inceleyeceğiz.

Yoğun bir haftanın sonunda yeni sezonun ardından, ilk değişiklik güncellemesi geldi. Yeni güncelleme ile birlikte oyuncuların oynanış tarzına etkili olacak değişiklikler meydana gelirken hiçbir kaynakta bu değişiklikler hakkında detaylı bilgi de yazılmadı. Bundan sonraki oyunlarınızda size yardımcı olabilmesi için detayları çeşitli kaynaklardan çevirmeye ve size sunmaya karar verdim. En azından böylelikle taktiksel anlamda bir algı oluşacaktır.

FAL'DAKİ DEĞİŞİKLİKLER

FAL silahı, bu güncellemeyle değişen tek Assault Rifle. Genel olarak silahın yakın mesafeden maksimum potansiyel hasarı büyük ölçüde azaltıldı. FAL, 20 metreden 69 hasar(dmg) verebiliyordu. Bu oran, %25'lik bir düşüşle 49'a düşürüldü. 

HOLGER'DAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Holger LMG, hiçbir zaman popüler bir silah olmayı başaramadı. Bu güncellemeyle gelen bufflar üzerine bu silikliğinin biraz da ortadan kaybolacağı kesin gibi gözüküyor.

Son güncellemede ADS hızında artış ve maksimum hasar artışı uygulandı. Bu değişiklikler yukarıda FAL değişikliklerinden daha fazla önem arz ediyor. ADS hızı %8 arttırılırken maksimum hasar menzili %12 arttırılarak 1.900 metreye çıkarıldı. Ayrıca topla menzil 2.600 metreye çıkarıldı. Ağır silahlarda hasar arttıkça zorlaşan sekme kontrolü ne kadar etkisiz kılsa da bu ince ayarlar sayesinde uzak mesafede silah daha etkili hâle gelebiliyor.

BRUEN'DEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Birçok oyuncunun gözde silahı BRUEN, notlarda belirtilmese de çok etkili bir nerf yemiş durumda. Toplam %36 oranında bir azaltılma ile karşı karşıya kaldı. Bu demek oluyor ki BRUEN'in artık verebileceği maksimum hasar 1.050 metreye kadar olacak. Orijinalde 1.650 metre olan orana karşı oldukça düşürülmüş.

Eğer BRUEN'den vazgeçemeyen bir oyuncuysanız, yeni güçlendirilmiş LMG olan HOLGER'a şans verebilirsiniz.

M91'DEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Bu silaha gelen değişiklikleri gördüğünüzde şok olabilirsiniz. ADS hızı %7 oran ile yükseltildi. Yani bu demek oluyor ki hedeflerinize daha hızlı bir şekilde kitleneceksiniz. 

Maksimum hasar 32'den 31'e düşürüldü. Ancak silahın toplam menzili de 600 metre düşürüldü. Bu LMG'nin hayranıysanız artık eskisi gibi etkili olmayacağına dikkat edin.

BRUEN'E NERF! 11 AĞUSTOS GÜNCELLEME NOTLARI

Yorum Bırak

Yorumlar (1)

  1. portakalım
    portakalım - 69 gün önce

    <3